Дослідження може підготувати новий препарат для лікування остеоартриту кистей рук

Нове дослідження, опубліковане в журналі Science Translational Medicine вченими Оксфордського університету, показало, що таларозол, препарат, який, як відомо, підвищує рівень ретиноєвої кислоти, здатний запобігти остеоартриту (ОА) в моделях хвороби.

Остеоартрит кистей рук – поширене і виснажливе захворювання, яке вражає переважно жінок, особливо в період менопаузи. Наразі у нас немає ефективних методів лікування, які могли б змінити перебіг хвороби.

Тоня Вінсент, професорка біології опорно-рухового апарату та почесний ревматолог Наффілдського відділення ортопедії, ревматології та кістково-м’язових наук (NDORMS) в Оксфорді

Дослідники почали з вивчення поширеного варіанту гена, який був пов’язаний з важким ОА кистей. Використовуючи зразки пацієнтів, зібрані під час планової операції на кисті, а також низку експериментальних моделей, вони змогли визначити ключову молекулу, рівень якої був особливо низьким у людей з “групи ризику”, під назвою ретиноєва кислота.

Більш ніж у 40% людей протягом життя розвивається остеоартрит (ОА). Остеоартрит кистей рук (ОА) є надзвичайно поширеною формою остеоартриту, і наразі не існує методів лікування, що модифікують хворобу та ефективно полегшують симптоми або зупиняють деформацію і жорсткість суглобів.

Професор Вінсент додав: “Цей проєкт став можливий тільки завдяки міждисциплінарному підходу, який ми використовували, працюючи з нашими колегами з хірургії кисті, генетиками, фахівцями з обробки даних і біологами”.

Оскільки таларозол має прийнятний профіль безпеки у людей, наразі проводиться невелике клінічне дослідження, щоб з’ясувати, чи може цей препарат стати новим засобом для лікування захворювань у пацієнтів.

Доктор Неха Іссар-Браун, директорка з досліджень та аналізу стану здоров’я благодійної організації Versus Arthritis, яка фінансувала дослідження, каже: “Близько 8,5 мільйона людей у Великій Британії живуть з остеоартритом. Незважаючи на те, що остеоартрит часто сприймається лише як кілька болів, він може чинити глибокий і далекосяжний вплив на життя, впливаючи на здатність людей працювати, піклуватися про сім’ю або жити самостійно.

Існує гостра потреба в методах лікування, що модифікують хворобу, спрямованих на запобігання або усунення хворобливих симптомів остеоартриту. Це дослідження розкриває нове розуміння причин остеоартриту кисті, що може призвести до визначення нових біологічних мішеней для втручання в остеоартрит кисті”.

Дослідження все ще перебуває на ранній стадії, але завдяки цим обнадійливим результатам ми стали на крок ближче до можливості розроблення нового класу препаратів, що модифікують хворобу, для лікування остеоартриту, запобігання хронічному болю і створення умов для нормального життя людей із цим захворюванням”, – підсумовує доктор Іссар-Браун.

Автор: Емілі Хендерсон

Оцінити
Перевозка хворых

Повідомлення надіслане!

Дякуємо, ми скоро зв'яжемось з Вами!

Расчет стоимости