Вплив токсину синьо-зелених водоростей руйнує кишкові бактерії та спричиняє пошкодження печінки

Вплив певного типу токсину синьо-зелених водоростей, відомого як циліндроспермопсин, руйнує кишкові бактерії та підвищує ймовірність розвитку синдрому подразненого кишківника, запальних захворювань кишківника, целіакії, діабету 1 типу, ожиріння та запалення печінки – попередника раку печінки – згідно з дослідженням, проведеним під керівництвом Каліфорнійського університету в Ірвайні.

У дослідженні, опублікованому в журналі Toxins, Саурабх Чаттерджі, доктор філософії, автор-кореспондент, професор екологічного та професійного здоров’я в Програмі громадської охорони здоров’я Каліфорнійського університету і професор медицини в Школі медицини Каліфорнійського університету, першим повідомив про можливий зв’язок між пероральним впливом циліндроспермопсину (одна з форм ціанобактерій) та пошкодженням печінки через “зв’язок із кишечником”.

Ціанобактерії, широко відомі як “синьо-зелені водорості”, – це фотосинтезуючі організми, що утворюються зі світлової енергії та неорганічних сполук, які трапляються у всіляких водних системах. Стресові фактори, пов’язані зі зміною клімату, посилюють надмірний ріст цих ціанобактерій, присутніх у водоймах, – явище, відоме також як утворення шкідливого цвітіння водоростей.

Токсичний вплив на печінку бактерії синьо-зелених водоростей на печінку

Раніше дослідники вже повідомляли про зв’язок між кишечником і мозком іншого ціанотоксину під назвою мікроцистин. Використовуючи мишачі моделі, Пуннаг Саха, перший автор дослідження та докторант UCI в науковій лабораторії Чаттерджі, проаналізував вплив перорального впливу цих шкідливих квітучих водоростей на бактеріальне середовище кишківника та помітив помітне збільшення умовно-патогенних мікроорганізмів із паралельним зменшенням популяцій корисних бактерій. Цей дисбаланс нормальних фізіологічних функцій порушує стабільність кишківника і, ймовірно, є причиною підвищеного ризику захворювань.

Мікробіом кишківника містить різноманітні мікроорганізми, зокрема бактерії, археї, гриби та найпростіші, що населяють тонкий і товстий кишківник. У кишечнику мешкає понад 100 трильйонів коменсальних бактерій, які складають основну популяцію серед інших мікроорганізмів і відіграють ключову роль у метаболізмі, імунітеті, фізіології та харчуванні господаря.

Дослідження вже пов’язали зміни в мікробіомі кишківника з метаболічними станами, такими як ожиріння, захворювання печінки, хвороба Паркінсона та багато іншого. Ми бачимо, що з’являється дедалі більше досліджень, які показують зв’язок між впливом чинників довкілля, таких як синьо-зелені водорості та пестициди, і негативним впливом на патофізіологію

Пуннаг Саха, перший автор дослідження

Дослідницька група Чаттерджі вже давно працює з ціанотоксинами, спричиненими зміною клімату. Дослідження лабораторії прокладає шлях для майбутніх поглиблених механістичних досліджень, які допоможуть токсикологам краще зрозуміти загальну токсичність синьо-зелених водоростей та їхню роль у мікросередовищі кишківника.

“Зміна клімату спричиняє повільні, але тривожні зміни в тому, як навколишнє середовище впливає на здоров’я людини і розвиток захворювань. Хоча наразі особлива увага приділяється тому, що зміна клімату впливає на екологію і навколишнє середовище, недостатньо досліджень присвячено її впливу на здоров’я і хвороби людини”, – пояснив Чаттерджі. “Такі стресові фактори зміни клімату, як шкідливі водорості, тепловий стрес від періодичних хвиль спеки та збільшення кількості бактерій, що спричиняють холеру, в прибережних районах, – все це відіграє важливу роль для сприйнятливих груп населення, таких як діти, літні люди та люди з основним захворюванням обміну речовин.

Автор: Емілі Хендерсон

Оцінити
Перевозка хворых

Повідомлення надіслане!

Дякуємо, ми скоро зв'яжемось з Вами!

Расчет стоимости