У метаболічно нездорових людей може бути підвищений ризик розвитку раку, пов’язаного з ожирінням

Протягом 40 років майже 800 000 осіб зі Швеції, Норвегії та Австрії відстежували, як їхній індекс маси тіла та метаболічне здоров’я – тобто артеріальний тиск, рівень глюкози та жирів у крові – впливають на ризик захворіти на рак, пов’язаний з ожирінням. Дослідження показало, що люди з нездоровим обміном речовин схильні до вищого ризику розвитку деяких форм раку, незалежно від їхньої маси тіла.

Уже відомо, що ожиріння пов’язане з більш ніж десятьма різними видами раку. Тепер дослідники з європейської колаборації під керівництвом Лундського університету вивчили, як метаболічне здоров’я взаємодіє з масою тіла щодо ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням.

У дослідженні, опублікованому в журналі Національного інституту раку, вчені включили дані з медичних обстежень і національних регістрів майже 800 000 осіб за 1972-2014 роки. Зваживши дані про кров’яний тиск, глюкозу і жири в крові у вигляді тригліцеридів, вони отримали метаболічний бал, який визначав, чи вважатимуть людей метаболічно здоровими або нездоровими. На підставі індексу маси тіла (ІМТ) учасників також розділили на категорії з нормальною вагою, надмірною вагою або ожирінням.

Підвищений ризик розвитку раку, пов'язаного з ожирінням у метаболічно нездорових людей

“Нездоровий обмін речовин часто пов’язаний з ожирінням, але для того, щоб мати нездоровий обмін речовин, не обов’язково мати надмірну вагу. Тому актуально вивчити, як цей статус відіграє роль у зв’язку між ІМТ і раком, пов’язаним з ожирінням”, – каже Таня Стокс, дослідниця-епідеміологиня, яка очолювала дослідження.

За період спостереження до 40 років у 23 630 осіб було діагностовано рак, пов’язаний з ожирінням. Для дослідників не стало сюрпризом, що вищий індекс маси тіла підвищує ризик розвитку раку, але нездоровий обмін речовин також був пов’язаний з підвищеним ризиком. Найвищий ризик було виявлено серед людей з метаболічно нездоровим ожирінням, що було пов’язано з найвищим ризиком розвитку раку печінки, нирок, а серед жінок також і раку ендометрія. Ще одним важливим результатом стало те, що метаболічне нездоров’я саме по собі становить підвищений ризик розвитку раку, пов’язаного з ожирінням, незалежно від того, чи мала людина нормальну вагу, надмірну вагу або ожиріння.

Дослідження не може довести причинно-наслідковий зв’язок, але дослідники побачили, що ожиріння і метаболічні захворювання взаємодіють таким чином, що за поєднання цих двох факторів ризик розвитку певних видів раку підвищується більше, ніж очікувалося.

Дослідження показує важливість оцінки різних профілів метаболічного ризику на додаток до ожиріння, щоб мати можливість визначити групи, які можуть отримати найбільшу користь від втручань, спрямованих на зниження ризику розвитку раку, пов’язаного з ожирінням.

Автор:

Оцінити
Перевозка хворых

Повідомлення надіслане!

Дякуємо, ми скоро зв'яжемось з Вами!

Расчет стоимости