Транспортування хворих: як переносити тяжкохворих по сходах?

Стикаючись з важкими захворюваннями близьких родичів, на людей лягає велика відповідальність за догляд і здійснення транспортування хворого. Це важливо робити правильно, дотримуючись усіх правил і вимоги, адже багато захворювань мають свої особливості транспортування. Стикаючись з проблемою комфортного та безпечного перевезення людини з дому в стаціонар або будь-яке інше місце, доводиться платити за оренду транспорту, шукати спеціальне обладнання, сусідів або родичів, які допомогли б перенести хворого. Компанія «МЕДперевозка» позбавить від головного болю. Повний пакет послуг дозволить заощадити час, бюджет і свої нервові клітини.

Види транспортування

Підбирається з урахуванням фізичного стану пацієнта і визначається медпрацівником. Є кілька варіантів:

 • пішки;
 • на ношах;
 • на каталці;
 • на кріслі-каталці;
 • з милицями;
 • на руках.

Транспортування пішки або за допомогою милиць показана особам з травмами рук, легкими травмами нижніх кінцівок, без ознак втрати свідомості. Здійснюється під контролем або за підтримки помічника.

Транспортування на руках використовується при обмеженому підході до хворого, якщо застосування транспортувального обладнання неможливо, або під час перевезення дітей. Транспортування на носилках використовується в більш важких випадках, коли пацієнт повинен приймати вимушене положення лежачи або ж знаходиться без свідомості.

Транспортування хворих: як переносити тяжкохворих по сходах?

Правила транспортування за допомогою носилок

Для того щоб здійснити транспортування, знадобляться носилки і 3 медпрацівники. Спочатку пацієнта потрібно перекласти на носилки. З цією метою їх ставлять перпендикулярно до ліжка (ножному кінця). Фахівці акуратно підводять під пацієнта руки, підтримують голову і лопатки, таз і стегна. Третя людина фіксує носилки і підтримує хворого під гомілки. Узгодженими рухами перекладають пацієнта і фіксують його ременями на транспортувальному обладнанні.

Правила перенесення:

 1. Пацієнт на ношах знаходиться в строго горизонтальному положенні.
 2. При спуску по сходах або ж з гірки носилки несуть ножним кінцем вперед.
 3. З квартири пацієнта виносять головою вперед.
 4. Рухи медпрацівників злагоджено.
 5. Несуть носилки коротким кроком, щоб уникнути розгойдування.
 6. Той, хто йде позаду спостерігає за станом здоров’я, людини що транспортується.

  Залишилися питання без відповідей?

  Залиште свій номер телефону і менеджер Медперевозка” передзвонить Вам протягом 10 хвилин


  Або телефонуйте нам:

  + 38 (066) 864-03-33, +38-(068)-864-03-33

  Ми завжди на зв'язку, ми працюємо цілодобово

  Дякуємо, Вашу заявку прийнято

  Правила використання крісла-каталки

  Крісло призначене для людей, які перебувають у свідомості, але мають ослаблений стан. До них відносяться інваліди та люди похилого віку. При пересаджуванні на крісло-каталку слід підвести коляску максимально близько до людини, нахилити нижній кінець і пересадити на каталку.

  Важливо попередити пацієнта про те, що ноги повинні знаходитися на ножний підставці, це допоможе уникнути небажаного травматизму в дорозі. Під час переїзду медпрацівник або супроводжуючий повинен стежити, щоб руки пацієнта, що транспортується  не виходили за підлокітники, а також контролювати його загальний стан.

  Як спускатися по сходах з носилками?

  Транспортування лежачих хворих має ряд складнощів, якщо будинок не обладнаний вантажними ліфтами, а пацієнт живе на вищих поверхах. Існують правила, що дозволяють уникнути травматизму і зробити перевезення пацієнта максимально безпечним:

  1. Транспортування вниз по сходах здійснюється повільно й обережно. Пересуватися потрібно дрібними кроками, злегка згинаючи ногу в коліні. Це зменшить дискомфорт для пацієнта і забезпечить плавність рухів.
  2. Носилки завжди повинні знаходитися на одному рівні, строго в горизонтальному положенні. Той, хто йде позаду тримає носилки на витягнутих вниз руках, який їхав попереду піднімає головний кінець до потрібного рівня (можна покласти на плечі).
  3. Зносити хворого рекомендується ногами вперед, але є виключення: при значній крововтраті або низькому рівні артеріального тиску пацієнта несуть головою вперед, при цьому необхідно контролювати стан хворого і підтримувати з ним діалог.
  4. Попереду йде зобов’язаний повідомляти про всі перешкоди, що зустрічаються на шляху. При відчутті втоми необхідно повідомити товаришеві і зробити перерву.

  Звернувшись до служби «МЕДперевозка», ви надійно подбаєте про здоров’я свого хворого родича під час перевезення.

  Автор:

  Оцінити
  Перевозка хворых

  Повідомлення надіслане!

  Дякуємо, ми скоро зв'яжемось з Вами!

  Расчет стоимости