Куріння може серйозно вплинути на лікування пародонтиту

Куріння може серйозно вплинути на ефект лікування пародонтиту – широко поширеного захворювання, що призводить до деградації підтримуючої тканини зубів і, в серйозних випадках, до втрати зубів.

Про це свідчить нове дослідження Орхуського університету, результати якого щойно були опубліковані в журналі Journal of Dental Research.

Дослідники вивчали вплив різних рівнів куріння на клінічні результати лікування більш-менш запущених випадків захворювань пародонтиту.

Дослідження показало, що завзяті курці з найважчими формами запалення не отримали жодної користі від лікування, в той час як завзяті курці з помірним пародонтитом отримали лише 50-відсотковий ефект від лікування, в порівнянні з курцями з меншим споживанням тютюну.

На наш подив, ми побачили, що в найбільш постраждалій групі захворювання за деякими параметрами справді погіршилося, незважаючи на те, що саме ця група отримала найбільш велике, індивідуально розроблене лікування”.

Джулі Паяніайє, гігієніст стоматологічний і один з авторів дослідження

Слід запропонувати допомогу у відмові від куріння

За оцінками, близько 40 відсотків населення страждають від пародонтиту, проте ступінь тяжкості розвитку захворювання в кожного окремого пацієнта сильно варіюється. Близько 18 відсотків данців курять щодня або час від часу.

Вплив куріння на лікування пародонтиту

Лікування захворювання підбирається індивідуально для кожного пацієнта, включаючи глибоке чищення уражених зубів, інформування про шкоду куріння і, в деяких випадках, хірургічне втручання.

За словами Джулі Паяніайє, дане дослідження ілюструє необхідність того, щоб політики та особи, які ухвалюють рішення, під час розроблення нових клінічних рекомендацій та описів діяльності краще враховували спрямування на курси з відмови від куріння при лікуванні пародонтиту.

“Це абсолютно нове знання для стоматологічних клінік країни, і його необхідно враховувати при плануванні лікування окремих пацієнтів”.

Найважливіші знання під час лікування

Нині стоматологи та гігієністи стоматологічні направляють пацієнтів на курси з відмови від куріння лише в обмеженому обсязі в рамках лікування пародонтиту.

На думку Джулі Паяніайє, це слід змінити – не в останню чергу через те, що вперше дослідження показує, що у завзятих курців загострення захворювання може статися в період активного лікування.

“Будучи завзятим курцем із пародонтитом, дуже важливо розуміти, що робота з припинення паління є найважливішим кроком в ефективному лікуванні захворювання”, – каже Джулі Паяніайє

Автор: Емілі Хендерсон

Оцінити
Перевозка хворых

Повідомлення надіслане!

Дякуємо, ми скоро зв'яжемось з Вами!

Расчет стоимости