int(1104)

Правила з перевезення хворих

Професійне перевезення хворих пропонує приватна служба «МЕДперевозка», співробітники якої забезпечать максимально комфортні умови і грамотну медичну допомогу людям, що транспортуються. Основна суть транспортування пацієнтів в тому, щоб доставити їх в пункт надання кваліфікованої медичної допомоги в плановому порядку після первинної допомоги. Транспортування повинне включати:

 1. Контроль за загальним станом пацієнта і його життєво важливими функціями.

 2. Перша медична допомога при необхідності.

 3. Власне, транспортування з можливістю продовжувати заходи щодо надання необхідної допомоги людині.

Види медперевезень

Є кілька видів перевезення людей: планове і екстрене. Особливості екстреного транспортування полягають в тому, що цей вид застосовують, коли виявлено загрозливий стан для життя, або пацієнт потребує екстреної медичної допомоги в умовах спеціалізованого відділення стаціонару або в послугах вузькопрофільної лікарні. Даний вид перевезення повинен надаватися негайно, після попереднього огляду і надання всіх необхідних процедур для поліпшення загального стану пацієнта.

Залежно від патології та стану, в якому знаходиться пацієнт, викликаються спеціалізовані вузькопрофільні бригади медичної допомоги. Однак і лінійні бригади можуть надавати широкий профіль медичної допомоги і послуги транспортування при різних важких станах хворих.

Планове перевезення потрібно пацієнтам зі стабільним загальним станом, але які потребують постійного медичного контролю і правильного транспортування з дотриманням всіх медичних вимог залежно від захворювання. Показаннями для планового транспортування служать:

 1. Планова госпіталізація пацієнтів з обмеженими можливостями, вимушеним положенням.

 2. Перевезення хворого з одного стаціонару в інший за умови проходження обстеження, переведення в більш вузькопрофільну лікарню або ж переходу на інший рівень допомоги.

 3. Переведення осіб з поліпшенням загального стану в реабілітаційний центр, санаторій або хоспіс для подальшого проведення медичної реабілітації.

 4. Перевезення лежачих хворих після виписки зі стаціонару на місце проживання.

Усі види спеціалізованих медперевозок (як планові, так і екстрені) можуть виконуватися і відомчої швидкою допомогою, і приватними бригадами, які надають послуги з професійного медичного перевезення.

Правила з перевезення хворих

Показання та особливості транспортування

Транспортування повинне здійснюватися тільки при наявності суворих показань. Вони визначаються медичним працівником, який відповідає за стан пацієнта і знає особливості правильного транспортування осіб з певними захворюваннями.

Порядок перевезення пацієнтів визначають:

 • лікар або керівник лікувального закладу;

 • фельдшер або доктор з бригади швидкої медичної допомоги;

 • працівники реабілітаційного відділення, завідувач відділенням.

При екстреному виклику показанням є стан пацієнта. Перед транспортуванням потрібно оцінити ступінь тяжкості стану і провести необхідні заходи для підготовки хворого:

 1. Не давати їсти і пити за 30-60 хвилин до передбачуваного перевезення.

 2. Отримати згоду потенційного пацієнта або його офіційних представників (членів сім’ї) в письмовому вигляді.

 3. Зібрати і підготувати довідки, виписки, що підтверджують діагноз, документи, що засвідчують особу, людини яка транспортується.

 4. Підготувати з собою речі по погоді.

 5. Надати бригаді вільний доступ для евакуації хворого.

Пацієнтів у важкому стані співробітники служби «МЕДперевозка» транспортують «від ліжка до ліжка» на носилках, при цьому акуратно проводять евакуацію, строго в горизонтальному положенні, дотримуються всіх правил транспортування.

Під час перевезення присутній мінімум один медичний працівник, який в необхідний момент надає першу допомогу. Все це регламентується наказом про надання медичної допомоги. Транспортування хворих вимагає професійного підходу, досвіду та знань. Тільки в такому випадку висока ймовірність успішного результату і відсутності небажаних реакцій після перевезення.

Оцінити
Расчет стоимости